Charytatywny Półmaraton w Strzegomiu

„Aby rodzina mogła być razem” - wsparcie programów Fundacji Ronalda McDonalda i jej misji...

Półmaraton w Strzegomiu już tradycyjnie z ogromną uwagą traktuje najmłodszych biegaczy i rodziny uczestniczące w wydarzeniu.

Charytatywny cel biegu – wsparcie programów Fundacji Ronalda McDonalda i jej misji „Aby rodzina mogła być razem” w czasie, gdy dziecko trafia do szpitala, zwraca uwagę na ważny społecznie temat – opieki skoncentrowanej w czasie choroby dziecka na całej rodzinie.

 

W czasie biegu Fundacja i wolontariusze z Warszawy, na co dzień związani z programem Pokoi Rodzinnych Ronalda McDonalda w Szpitalu Pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pokażą najmłodszym warsztaty z daktyloskopii w wykonaniu Patrycji Mazur i Kingi Kobyłeckiej – studentek kryminalistyki, zaproszą dzieci na farmę wiatraczkową, nauczą małych i dużych robienia super baniek mydlanych i potwierdzą nabyte umiejętności Certyfikatem Bańkomistrza.

Bieg jest wydarzeniem dla całej rodziny i stąd obecność Fundacji.

Specjalnie dla biegaczy i strzegomian Fundacja przygotowała atrakcję zdjęciową, możliwość sfotografowania się z niezapomnianymi hasłami! „Doganiam marzenia”, „Co bieg silniejszy”, „Biegnę, bo mama mi kazała” – każdy znajdzie swoje motto !

Fundacja jest znana w Strzegomiu z bezpłatnych badań profilaktycznych „NIE nowotworom u dzieci”, a na przyjazd ambulansu zawsze czekają rodzice najmłodszych strzegomian w wieku 9 miesięcy – 6 lat.

W czasie Biegu Ciasteczkowego wolontariusze Fundacji udekorują medalami wszystkich młodych uczestników Biegu, co przypomni rodzicom o możliwości zapisania się na kompleksowe USG już w listopadzie. Daty zapisów należy sprawdzać tu: https://www.frm.org.pl/pl/co-robimy/co-robimy-ambulans-fundacji

Badania odbędą się 22 listopada

II Aryzta Półmaraton Strzegom z donacją dla Fundacji, na rzecz budowy 2 Domu Ronalda McDonalda w Warszawie, potem listopadowe badania na pokładzie ambulansu –Aryzta i Strzegom pokazują, jak skutecznie łączyć siły biznesu, samorządu i organizacji pożytku publicznego.

Back to top button